Strona główna
Dzisiaj jest: 21 sierpnia 2018
Imieniny: Joanny, Piusa, Kazimiery
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Kalendarz zapowiedzi - główny zbiór
22 kwietnia 2018 
  Koncert Olgi Mieleszczuk: REBEKA TAŃCZY TANGO
  miejsce:  Dom Kultury "Zacisze"
  Dom Kultury Zacisze (ul. Blokowa 1) zaprasza:

Koncert Olgi Mieleszczuk: REBEKA TAŃCZY TANGO
22 kwietnia, niedziela, godz. 17.00
Wejściówki do odbioru w kasie DK Zacisze!

Zapraszamy na polskie i żydowskie tanga przedwojennej Warszawy w wykonaniu Olgi Avigail Mieleszczuk z zespołem Tango Attack. Gościnnie wystąpi SŁAWA PRZYBYLSKA.
Tanga po polsku, hebrajsku, hiszpańsku i w jidisz. „Rebeka”, „Bal na Gnojnej”, „Yiddish Tango”, „El Ultimo Cafe”. Nowe aranżacje tang w tradycyjnym składzie argentyńskim z kultowym bandoneonem pozostają w delikatnym balansie między współczesnym brzmieniem, a unikalnym stylem tanga. Koncert ukazuje fenomen przedwojennego tanga jako splot pierwiastków słowiańskich i żydowskich. Warszawa lat 30-tych z jej rewiami, teatrami i kawiarniami była stolicą tanga. Znakomita większość tang została napisana przez polskich twórców żydowskiego pochodzenia. Dzięki temu dochodziło do twórczej wymiany między polskojęzyczną kulturą popularną Warszawy i jej odpowiednikiem w języku jidysz, która miała swój rozbudowany obieg rozrywkowy.

Wykonawcy:
Olga Avigail Mieleszczuk – wokal/aranżacje
Hadrian Tabęcki – fortepian/aranżacje
Piotr Malicki – gitara
Grzegorz Bożewicz – bandoneon.

Koncert realizowany w ramach projektu „Muzycznie dla sąsiadów” – Budżet Partycypacyjny 2018.

Olga Avigail Mieleszczuk – wokal/aranżacje.
Pieśniarka, akordeonistka, badaczka wschodnioeuropejskich tradycji muzycznych. Specjalizuje się w muzyce żydowskiej, śpiewa w jidysz i po hebrajsku. Obecnie mieszka w Jerozolimie. Występuje na prestiżowych scenach i festiwalach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Izraelu.

Hadrian Tabęcki – fortepian/aranżacje.
Jest kompozytorem, aranżerem, pianistą z Warszawy. Autor muzyki do filmów, przedstawień teatralnych. Komponuje muzykę do wierszy i tekstów Wojciecha Młynarskiego, Wiesławy Szymborskiej, księdza Jana Twardowskiego. Laureat wielu nagród za twórczość artystyczną, m.in. za muzykę do spektaklu „Piękna Pani Seidenman”.

Piotr Malicki – gitara.
Współpracuje z różnymi muzykami, grywa głównie w kameralnych składach. Kilka lat temu odnalazło go i zawładnęło nim tango, jako członek grupy Tangata Quintet wraz z Krzysztofem Jakowiczem wydali płytę „Tango - moja miłość”.

Grzegorz Bożewicz – bandoneon.
Jeden z nielicznych wirtuozów bandoneonu w Polsce, jednocześnie akordeonista, pianista, kompozytor i pedagog. Utalentowany i wszechstronny artysta, doceniany interpretator muzyki argentyńskiej, greckiej, irlandzkiej. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertuje solowo oraz z towarzyszeniem orkiestr i chórów.

 
PWŚCPSN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
«  sierpień  »

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]