Strona główna
Dzisiaj jest: 16 lipca 2019
Imieniny: Eustachego, Marii
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Kalendarz zapowiedzi - główny zbiór
17 grudnia 2018 
  Koncert: Kolędy z Polski i ze świata
  miejsce:  Dom Kultury "Zacisze"
  Dom Kultury Zacisze (ul. Blokowa 1) zaprasza:
Koncert: Kolędy z Polski i ze świata
17 grudnia 2018, poniedziałek, godz. 11.00
Wstęp wolny!

Zapraszamy na koncert „Kolędy z Polski i ze świata” - pełną ciepła muzyczną podróż przez Polskę, Włochy,Nigerię, Francję czy Ukrainę. Koncert realizowany będzie w ramach projektu „Muzycznie dla sąsiadów” z Budżetu Partycypacyjnego 2018.
Wystąpią:
Małgorzata Kozłowska – śpiew
Maria Holka - śpiew, fortepian, akordeon
Aleksander Baszun - śpiew, klarnet, szałamaja, gitara, flety, bęben radomski.

Kolędowanie to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych. Kiedyś rozpoczynało się wraz z dniem Bożego Narodzenia. Dziś kolędy usłyszymy wcześniej. Zwyczaje nieco się zmieniły a tradycja wspólnego śpiewania straciła na sile - szczególnie w krajach zachodniej Europy. Wciąż jednak trudno znaleźć kogoś, kto nie kocha kolęd. Koncert to tygiel utworów znanych i nieznanych. To połączenie polskich kolęd i pastorałek z repertuarem kompozycji świątecznych z różnych krajów. Usłyszycie Państwo zarówno klasyczne, rodzime kompozycje jak i utwory, które dla innych krajów są tym, czym nasze "Wśród nocnej ciszy".

Małgorzata Kozłowska - studentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Laureatka I Nagrody na XII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Śpiewająca Maska" w Sankt Petersburgu oraz III Nagrody na festiwalu "XX Pamiętajmy o Osieckiej". Udzieliła głosu do wielu animowanych bajek np. "Barbie rockowa księżniczka", "Mała stopa" Warner Bros, "Rycerka Nella", zagrała również w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych między innymi rolę drugoplanową w serialu "Krew z krwi".
Maria Holka - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pianistka, muzykolog. Absolwentka Muzykologii Teoretycznej i Stosowanej. Tworzy muzykę filmową, rozrywkową i teatralną. Współtworzy zespół Retrospektakl a także występuje solowo. Autorka muzyki do filmów takich jak: "Solidarność według kobiet";, "To czego chcę", "Pierwszy dzień lata" czy "Siła". Od kilku lat tworzy oprawę muzyczną nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członek ZAIKS i SAWP.
Aleksander Baszun - muzyk, poeta, rysownik i grafik. Autor piosenek, tekstów, muzyki do spektakli teatralnych, producent muzyczny, wokalista, saksofonista i mulitinstrumentalista. Współtwórca zespołu Retrospektakl (I nagrody na festiwalu Korowód 2013), rozwijający także autorską działalność solową. Stypendysta M.St. Warszawy. Uczestniczył w wielu projektach, koncertach i nagraniach piosenki artystycznej, muzyki jazzowej, funkowej, rockowej, żydowskiej, ludowej, muzyki klasycznej i innych.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/koncert-koledy-z-polski-i-ze-swiata

 
Pliki do pobrania:
 
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
«  lipiec  »

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]