Strona główna
Dzisiaj jest: 26 lutego 2021
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Kalendarz zapowiedzi - główny zbiór
11 marca 2021 
  Koncert: Tango – Piazzolla
  Dom Kultury Zacisze (ul. Blokowa 1) zaprasza:
Koncert: Tango – Piazzolla
11 marca 2021, czwartek, godz. 19.00

Nagranie: facebook.com/dkzacisze
Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Astora Piazzolli w wykonaniu zespołu „Sentido” w składzie: Piotr Kopietz – bandoneon, aranżacje, Adam Woch – gitara.

Zapraszamy na koncert w wykonaniu zespołu „Sentido” w składzie: Piotr Kopietz – bandoneon, aranżacje, Adam Woch – gitara. Podczas koncertu muzycy wykonają najpiękniejsze kompozycje Astora Piazzolli, w tym Bordel 1900, Cafe 1930, Nightclub 1960, Libertango, Oblivion, Revirado, Chiquilin de Bachin.

Astor Piazzolla łącząc argentyńskie tango z elementami muzyki klasycznej oraz jazzu, stworzył w muzyce gatunek zupełnie nowy, pełne kontrastów i ekspresji Tango Nuevo. Niezwykły klimat oraz specyficzny rodzaj intymności tanga, w sposób szczególny wyraża się w wydaniu kameralnym i takie też proponuje zespół „Sentido”. To co zespół wyróżnia, to niepowtarzalne brzmienie nierozłącznie związanego z tangiem bandoneonu, połączone z dźwiękami gitary.

Piotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Klaudiusza Barana. Umiejętności wykonawcze doskonalił na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu (Austria) w klasie prof. Janne Rättyä. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu koncertujących na francuskiej – akordinie.
Muzyk jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami (m.in.: Austria, Czechy, Litwa, Niemcy, Rosja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy). Prezentował muzykę klasyczną, rozrywkową, improwizowaną i world music na szeregu uznanych festiwalach oraz scenach koncertowych (w tym: polskich filharmonii, teatrów i ośrodków kultury, w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego, Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej, Zamku Królewskim w Warszawie, Sinfonia Varsovia). Nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu. Jako solista-akordeonista współpracował m.in. ze zdobywcą Oskara, Janem A.P. Kaczmarkiem, nagrywając muzykę kompozytora. Przez 5 sezonów artystycznych wykonywał muzykę na żywo w spektaklu „Tango Piazzolla” w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.
Piotr jest twórcą oraz kierownikiem artystycznym kilkunastu zespołów i projektów muzycznych. Na stałe występuje zespołach: „Gang Tango” i „Orkiestra Adria". W 2011 r. nagrał płytę „Retrato” (z tangami argentyńskimi i kompozycjami własnymi - jest aranżerem wszystkich utworów). W 2020 r. koncertował ze światowej sławy skrzypkiem – Roby Lakatos, nagrywając m.in. płytę pt. „World Tangos”. Jako aranżer współpracował m.in. z: Kayah, Kubą Badach, Katarzyną Cerekwicką, Anną Karwan, Lalą Czaplicką, Sentido, Orkiestra Adria, Gang Tango, Retro Orchestra.
Wybitny brazylijski artysta i dyrygent, Jose Maria Florencio powiedział o nim : „…[dzięki twórczości Piotra Kopietza] Polska zaczyna być miejscem, gdzie kompozycje na bandoneon i tango powstają na poziomie co najmniej tak wspaniałym, jak na poziomie samego Astora Piazzolli. Mamy fantastycznego kompozytora…”.

Adam Woch – absolwent Zespołu PSM im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie gitary Zbigniewa Dubielli, w tym przez trzy lata jego edukacją kierował pedagog Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Ryszard Bałauszko. Dalszą naukę kontynuował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie w roku 2014 uzyskał dyplom licencjata w klasie prof. Ryszarda Bałauszko, a w roku 2016 tytuł magistra sztuki w klasie prof. Leszka Potasińskiego. Obydwa dyplomy uzyskał z maksymalną oceną. W roku akademickim 2011/2012, w ramach stypendium naukowego, studiował w Conservatorium Maastricht u Prof. Carlo Marchione. Swoje umiejętności doskonalił także na warsztatach pod kierunkiem takich artystów jak: Rolf Lislevand, Ricardo Gallen, Alvaro Pierri, Roberto Aussel, Zoran Dukic, Marcin Dylla czy Łukasz Kuropaczewski. Muzyk jest laureatem ponad dwudziestu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Uczestniczył w nagraniach dla Polskiego Radia i Telewizji. Koncertuje na wielu scenach muzycznych w kraju i za granicą zarówno, jako solista jak i kameralista. Występował we Włoszech, Austrii, Czechach, Niemczech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych i Chinach, w tym m.in.: w nowojorskiej Carnegie Hall, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Zamek Królewski w Warszawie czy Große Ehrbar Saal Konservatorium für Musik und Dramatische Kunst w Wiedniu. Jako solista współpracował z Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej i Filharmonią Kameralną w Łomży. Muzyk za swoje osiągnięcia artystyczne był wielokrotnie nagrodzany przez Prezydenta Miasta Koszalin oraz pięciokrotnie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także uhonorowany tytułem „Młody Artysta Roku 2009”. Ponadto jest wielokrotnym stypendystą „Narodowego Funduszu na rzecz Dzieci”, stypendystą „Młoda Polska”. Koncertując w Stanach Zjednoczonych (2014) otrzymał Certyfikat Honorowego Obywatela miasta Jacksonville (Stan Arkansas) i wyróżnienie Gubernatora za wkład w rozwój kultury tego Stanu.
Wspólnie z Robertem Guzikiem tworzą projekt muzyczny „Woch & Guzik Duo, z którym z wielkim powodzeniem koncertują w kraju i poza granicami zdobywając szereg nagród i wyróżnień oraz doskonałe recenzje zarówno krytyków jak i publiczności.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/tango-piazzolla
 
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
«  luty  »

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]