Strona główna
Dzisiaj jest: 24 października 2020
Imieniny: Arety, Marty, Marcina
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Plac zabaw=ruch=wspomaganie rozwoju
"Zachęcaj i wspieraj swoje dzieci, ponieważ są takie, jakie wierzysz, że są."
/Lady Bird Johnson/

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak kompleksowy i pozytywny wpływ na rozwój dziecka ma codzienna zabawa na świeżym powietrzu. Dlatego też najwięcej miejsca w życiu dziecka powinny zajmować zabawy i gry ruchowe. Wszechstronnie pobudzają one organizm, a także podnoszą wydajność fizyczną.
Powyższe dowodzi, że plac zabaw to miejsce, które można wykorzystać zarówno do wspaniałej zabawy wspomagającej rozwój dziecka, jak i do terapii z elementami:
- integracji sensorycznej,
- gimnastyki korekcyjnej,
- akrobatyki,
- rehabilitacji,
- helioterapii,
- terapii ręki,
- komunikacji,
- budowania relacji.

Wielu terapeutów dziecięcych wykorzystuje sprzęt podobny do tego znajdującego się na placu zabaw. Dlaczego więc, nie stosować go w trakcie codziennej zabawy rodzica z dzieckiem, która pozwala na wspomaganie, wspieranie i intensyfikowanie terapii zleconej przez specjalistę? Ułatwiając odnalezienie odpowiedzi na powyższe pytanie na placach zabaw zostaną zainstalowane tablice informacyjno-dydaktyczne „Plac zabaw = ruch = wspomaganie rozwoju”.
Zainteresowani odnajdą na nich:
1. informacje ogólne na temat placu zabaw i jego pozytywnego wpływu na rozwój dziecka oraz o metodzie i terapii Integracji Sensorycznej;
2. kontakt do specjalistów wspomagających rozwój dziecka działających na terenie dzielnicy Targówek;
3. normy rozwoju ruchowego dzieci w wieku od 2 do 6 lat;
4. graficzną prezentację urządzeń i ich wpływu na stymulację rozwoju dziecka. Serdecznie zachęcamy do zatrzymania się i zapoznania z treścią zawartą na tablicach. Rodzicu, pamiętaj każda chwila, którą spędzisz ze swoim dzieckiem jest bezcenna a stracona jest nie do odzyskania!


Pobierz:  tablica informacyjna \"Plac zabaw = ruch = wspomaganie rozwoju\" 4402.77 KB

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]