Strona główna
Dzisiaj jest: 3 sierpnia 2021
Imieniny: Augusta, Lidii
Szanowni Państwo.
W związku z koniecznością przeciwdziałania zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) Urząd m.st. Warszawy zawiesza udzielanie porad osobiście w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnego przy ul. Św. Wincentego 87, I piętro, pokój nr 21 od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania, jednocześnie organizuje porady telefoniczne pod numerem (22) 44 38 732 w godzinach pracy Punktu. Za utrudnienia przepraszamy.


BEZPŁATNE PORADY DLA MIESZKAŃCÓW

Masz problemy, przeżywasz życiowy kryzys? Doświadczasz przemocy?
Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma problem z uzależnieniem od alkoholu oraz środków odurzających. Jesteś członkiem rodziny osoby uzależnionej?
Nie zwlekaj!

Zapraszamy do Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy przy ul. Św. Wincentego 87. Wejście - klatka nr I (I piętro - pokój nr 20, 21); tel. (0-22) 44-38-732 (czynny w godzinach pracy konsultantów)

Jak nas znaleźć: zobacz na mapie

Czym jest punkt informacyjno-konsultacyjny?

Punkt Informacyjno - Konsultacyjny to miejsce, w którym przez 5 dni w tygodniu prowadzona jest bezpłatna pomoc konsultacyjna skierowana do mieszkańców Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy. Z pomocy konsultantów mogą skorzystać dorośli mieszkańcy, a także młodzież mająca problemy psychologiczne i prawne oraz problemy związane z uzależnieniami, współuzależnieniem oraz HIV/AIDS.

Celem działalności Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego jest:

• zwiększenie wiedzy mieszkańców w zakresie szkodliwości przyjmowania napojów alkoholowych i innych środków psychoaktywnych oraz przyczyn i skutków stosowania przemocy w szkole, rodzinie i środowisku lokalnym,
• ułatwienie mieszkańcom dostępu do informacji o podejmowanych przez Miasto działaniach profilaktycznych oraz edukacyjnych w obszarze rozwiązywania problemów wynikających z uzależnień od środków psychoaktywnych, przemocy i przeciwdziałania HIV/AIDS,
• zwiększenie dostępu do informacji w zakresie działalności profilaktycznej i edukacyjnej oraz z obszaru profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, a także innych uzależnień,
• zmniejszenie poziomu bezradności osób uzależnionych od alkoholu i innych środków odurzających, osób współuzależnionych oraz doznających i stosujących przemoc, będących mieszkańcami m.st. Warszawy.

Do kogo skierowana jest pomoc?

Nasi specjaliści zapewniając anonimowość i poczucie zaufania, udzielają pomocy oraz wsparcia osobom:
• uzależnionym od alkoholu oraz ich rodzinom,
• doświadczającym przemocy,
• stosującym przemoc,
• mającym problemy emocjonalne,
• potrzebującym pomocy prawnej,
• potrzebującym wsparcia psychologicznego,
• podejmującym ryzykowne zachowania, a także żyjącym z HIV/AIDS, rodzinom i ich bliskim.

Jak pomagamy?

Do zadań konsultantów Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego należą:
• wstępna diagnoza i ocena sytuacji rodzinnej,
• udzielanie konsultacji i porad:
- prawnych,
- psychologicznych,
- pedagogicznych
oraz porad z zakresu:
- profilaktyki uzależnień,
- pomocy ofiarom przemocy w rodzinie,
- profilaktyki HIV/AIDS,
• motywowanie do podjęcia leczenia oraz kierowanie do specjalistycznych placówek,
• inicjowanie interwencji w przypadku diagnozy przemocy domowej,
• udostępnianie materiałów edukacyjnych i informacyjnych,
• prowadzenie informacji telefonicznej.

Kim są nasi specjaliści?

Nasi konsultanci to fachowcy posiadający szeroką wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie udzielania pomocy potrzebującym. Są otwarci na wszelkie problemy i wyzwania. Zawsze z życzliwością i ze zrozumieniem podchodzą do każdego potrzebującego.

W Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym czekają na Państwa: Radcowie Prawni, Psycholodzy, Pedagog, Edukator profilaktyki uzależnień.

Kto nadzoruje prowadzenie Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego?

Nadzór nad pracą Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego prowadzi Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy (ul. Kondratowicza 20, 00-983 Warszawa), tel. kontaktowy: (22) 44-38-730, e-mail:

Serdecznie zapraszamy!


Do pobrania:

 - bezpłatne porady dla mieszkańców - ulotka informacyjna  253.83 KB
- zdalna pomoc psychologiczna  190.18 KB

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]