Strona główna
Dzisiaj jest: 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Zezwolenia na alkohol i handel obwoźny
Wydział Działalności Gospodarczej i Zezwoleń dla Dzielnicy Targówek
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20,
Referat Zezwoleń i Handlu
Zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych: tel: +48 22 44 38 598 / 589 / 590
Handel obwoźny: tel: +48 22 44 38 590

Procedura wydawania zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych:
Organem wydającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych jest Prezydent m. st. Warszawy.

Wniosek o wydanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych ( detal i gastronomia) składa się w Urzędzie dzielnicy zgodnie z usytuowaniem punktu sprzedaży napojów alkoholowych.

Do wniosku o wydanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholów ( detal i gastronomia) należy dołączyć następujące dokumenty:
1. tytuł prawny do lokalu
2. zgoda właściciela, użytkownika, zarządcy lub administratora budynku, jeżeli punkt sprzedaży jest w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.
3. decyzja SANEPIDU o zatwierdzeniu lokalu do sprzedaży napojów alkoholowych

Następnie przeprowadzane są oględziny czy usytuowanie punktu sprzedaży spełnia wymogi ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2016 r. poz. 487 j. t. z późn . zm.) oraz czy jest zgodne z uchwałą Nr XXIX/727/2016 Rady m. st. Warszawy z dnia 2 czerwca 2016 r. w sprawie ustalenia zasad usytuowania na terenie m. st. Warszawy miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych określającą odległości punktów sprzedaży alkoholu względem tzw. „obiektów chronionych”

Wniosek o wydanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych jest opiniowany przez Komisję Rozwiazywania Problemów Alkoholowych m. st. Warszawy.

Punkt sprzedaży napojów alkoholowych musi się mieścić również w limicie określonym Uchwałą Nr XXIX/728/2016 Rady m. st. Warszawy z dnia 2 czerwca 2016 r. w sprawie ustalenia na terenie m. st. Warszawy liczby punktów sprzedaży napojów zawierających 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem jak i w miejscu sprzedaży.

Jeżeli przedsiębiorca spełnia ww. warunki oraz została wydana pozytywna opinia Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych m. st. Warszawy, organ zezwalający wydaje zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych.

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]