Strona główna
Dzisiaj jest: 19 stycznia 2022
Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
TargówekNet (bezprzewodowy dostęp do Internetu)
Informacje o projekcie:

TargówekNET to bezpłatna, bezprzewodowa sieć internetowa dostępna dla mieszkańców Dzielnicy Targówek. Celem projektu jest umożliwienie dostępu do darmowego Internetu mieszkańcom naszej dzielnicy.

TargówekNET działa na zasadzie radiowej sieci lokalnej Wi-Fi. Do jej funkcjonowania niezbędne są nadajniki. W pierwszym etapie uruchomiono 4 punkty, zlokalizowane wokół Urzędu Dzielnicy Targówek. Kolejne nadajniki są zlokalizowane w Parku Bródnowskim i Parku Wiecha – plac przed teatrem Rampa.

Czas trwania pojedynczej sesji to 45 min. Po tym czasie nastąpi 15 minut przerwy w dostępie do sieci.

Dokumenty do pobrania: Regulamin korzystania z bezprzewodowej sieci Urzędu miasta stołecznego Warszawy - SSID: UM-Warszawa/TargówekNET

Mapa zasięgu sieci TargówekNet:

TargowekNET działa na zasadzie radiowej sieci lokalnej Wi-Fi. Do jej funkcjonowania niezbędne są nadajniki. W pierwszym etapie uruchomiono 4 punkty, zlokalizowane wokół Urzędu Dzielnicy Targówek. Następne nadajniki są zlokalizowane w Parku Bródnowskim i Parku Wiecha (plac przed teatrem Rampa). Przewidziany maksymalny zasięg nadajników zaznaczony jest czerwoną linią.

mapa zasięgu sieci TargówekNet: teren wokół Urzędu Dzielnicy Targówek (ul. Kondratowicza 20)

mapa zasięgu sieci TargówekNet: teren Parku Bródnowskiego

mapa zasięgu sieci TargówekNet: teren przed Teatrem Rampa/Park Wiecha (ul. Kołowa 20)

Jak uzyskać dostęp do sieci TargówekNET?

Aby skorzystać z sieci TargówekNet wystarczy zaakceptować Regulamin korzystania z bezprzewodowej sieci Urzędu miasta stołecznego Warszawy.
Sieć TargowekNET obejmuje obszar określony mapą zasięgu. Podczas procedury logowania może pojawić się informacja o nieznanym certyfikacie - prosimy o akceptację w/w certyfikatu.

 Dokumenty do pobrania: Regulamin korzystania z bezprzewodowej sieci Urzędu miasta stołecznego Warszawy - SSID: UM-Warszawa/TargówekNET

Najczęściej zadawane pytania

 Jaki jest zasięg sieci TargówekNet?
Informacje na temat zasięgu sieci znajdziemy w zakładce "Mapa zasięgu".

 Czy sieć TargówekNet posiada jakieś ograniczenia?
Sieć bezprzewodowa UM-Warszawa umożliwia korzystanie z protokołu HTTP (port 80) oraz HTTPS (port 443) za pomocą min. standardowych przeglądarek WWW.
Obecnie przy połączeniu z siecią TargówekNET obowiązuje ograniczenie czasowe. Po 45 minutach połączenie zostanie zakończone, następnie nastąpi 15 minut przerwy w dostępie.

 Czy można korzystać z różnych przeglądarek internetowych?
Sieć TargówekNET daje możliwość korzystania z różnorodnych przeglądarek internetowych takich jak np. Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome czy Internet Explorer.

 Dlaczego nie mogę sprawdzić poczty e-mail lub zalogować się do banku?
W przypadku gdy występują problemy z logowaniem się na konto pocztowe lub bankowe, a problemy te nie występują przy surfowaniu po innych stronach Internetowych prosimy o sprawdzenie ustawień przeglądarki. Natomiast jeżeli występują także problemy z zalogowaniem się do sieci może oznaczać to, że w danej chwili trwają prace konserwacyjne.

 Mój komputer przestał widzieć nadajnik TargówekNet…
Taki problem może wystąpić gdy nadajnik ulegnie uszkodzeniu lub podczas prac konserwacyjnych. Zmniejszenie zasięgu sieci TargówekNet może nastąpić także podczas występowania trudnych warunków atmosferyczne np. śnieg, burza, mróz itp. Jeżeli oprócz sieci TargowekNET nasza karta "nie widzi" również innych sieci, które dotychczas były dostępne, może oznaczać to problem z komputerem, kartą radiową lub ustawieniami systemu.

 Czy nadajniki WiFi są szkodliwe dla zdrowia ludzkiego?
Bezprzewodowy Internet instalowany przez Urząd Dzielnicy jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzkiego. Wszystkie nadajniki ściśle spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące siły nadawanego sygnału, a ich instalacja została tak przeprowadzona, aby w jak najmniejszym stopniu oddziaływała na mieszkańców i otoczenie.

 Na jakiej zasadzie działa darmowy Internet?
Sieć TargówekNET zbudowana jest w oparciu o nadajniki radiowe rozmieszczone na budynkach naszej dzielnicy i działa na zasadzie HotSpot-a. Dostęp do sieci jest darmowy dla użytkowników. Nadajniki radiowe działają w ogólnodostępnym paśmie radiowym 2,4Ghz.

Kontakt:

e-mail:

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]