Strona główna
Dzisiaj jest: 12 lipca 2020
Imieniny: Brunona, Jana, Bonifacego
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Nadaj nazwę skwerom (21 marca 2013)
Szanowni Państwo. W związku z inicjatywą obywatelską dotyczącą nazwania jednego ze skwerów na terenie Targówka imieniem Grzegorza Ciechowskiego, pragnę przypomnieć o stanowisku Urzędu Dzielnicy w tej sprawie, aby ograniczyć niekiedy krzywdzące dla Urzędu wypowiedzi.

Nazwanie skweru imieniem Grzegorza Ciechowskiego jest zdaniem władz dzielnicy pomysłem zasługującym na uwagę, biorąc pod uwagę wkład artysty w rozwój polskiej sceny muzycznej.
Niestety, do Urzędu Dzielnicy Targówek - do dnia 21 marca 2013 roku - oficjalnie nie wypłynęło żadne pismo w sprawie nadania powyższej nazwy.
Przypomnę pokrótce jak odbywa się nadawanie nazw ulic, parków czy skwerów zgodnie przepisami. W odniesieniu do strony proceduralnej Zarząd Dzielnicy po zapoznaniu się z pisemną propozycją i uzasadnieniem na wniosek obywateli podejmuje uchwałę o nadawaniu nazwy ulicy lub skweru. Opinia Zarządu przedstawiana jest Radzie Dzielnicy. Rada Dzielnicy podczas sesji akceptuje projekt i następnie trafia on do Komisji Nazewnictwa Rady m.st. Warszawy. Po zatwierdzeniu projekt jest głosowany przez Radę Miasta St. Warszawy podczas sesji.

Przypominam także że stosowna uchwała dot. nadania nazw skwerów położonych wzdłuż Kanału Bródnowskiego i Kanału Drewnowskiego znajduje się na stronie internetowej www.targowek.waw.pl

Z poważaniem
Rafał Lasota
Rzecznik Dzielnicy Targówek

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]