Strona główna
Dzisiaj jest: 12 lipca 2020
Imieniny: Brunona, Jana, Bonifacego
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Społeczny proces tworzenia programu rozwoju kultury na Targówku (28 lutego 2012)
23 lutego br. w Urzędzie Dzielnicy Targówek odbyło się spotkanie Burmistrza Dzielnicy Targówek - Grzegorza Zawistowskiego oraz Zastępcy Burmistrza - Krzysztofa Mikołajewskiego z ekspertami wspierającymi tworzenie programu rozwoju kultury w m. st. Warszawie oraz przedstawicielami nauki, kultury i biznesu, zaangażowanymi w działania społeczno-kulturalne naszej dzielnicy.

Celem spotkania było omówienie zasad współpracy stron zainteresowanych współtworzeniem dokumentu Strategii Rozwoju Kultury dla Dzielnicy Targówek do roku 2020. Strategia kultury jako ważny dokument rozwoju społecznego Targówka jest tworzona w procesie szerokich konsultacji społecznych z aktywnym udziałem mieszkańców. Inicjatywa tworzenia dokumentu w sposób partycypacyjny jest przedsięwzięciem lokalnym, zainicjowanym przez władze Targówka.

W spotkaniu wzięli udział: prof. Jerzy Cieślik - Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Witold Olejarz - Teatr Rampa, ks. Tomasz Gill - Parafia p.w. Zmartwychwstania Pańskiego, Kamila Popławska oraz Urszula Wilczak - Ikea Targówek, Radosław Bieliński - Dom Development, Katarzyna Mućka - MPO m.st. Warszawy, Zuzanna Sikorska - Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę, Marta Trakul - Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m. st. Warszawy, Bożenna Dydek - Dom Kultury Zacisze, Danuta Jankowska - Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek.
Spotkanie prowadziła Sylwia Weilandt, koordynator konsultacji społecznych w Dzielnicy Targówek, w ramach kontynuacji prac nad tworzeniem i wdrożeniem Strategii Rozwoju Kultury dla Dzielnicy Targówek do roku 2020.

Było to drugie spotkanie, które odbyło się w ramach Forum Kultury Targówek. Pierwsze spotkanie inaugurujące powstanie forum miało miejsce 11 stycznia 2012, w którym wzięło udział 30 osób. Pomysł powołania takiego ciała społecznego w dzielnicy zrodził się w toku przeprowadzonych przez urząd konsultacji społecznych, w których udział wzięli lokalni liderzy i przedstawiciele różnych organizacji i instytucji kultury.

W trakcie przeprowadzonych konsultacji społecznych na przełomie listopada i grudnia 2011 roku zidentyfikowano 5 celów strategicznych w obszarze kultury. Ich realizacja wymaga wysiłku i zaangażowania wielu stron na rzecz zaspokojenia potrzeb i oczekiwań mieszkańców Targówka.

Spotkanie przyniosło pożądane efekty. Udało się uzyskać cenne dla tworzenia strategii opinie i stanowiska przedstawicieli poszczególnych instytucji, jak również wiele ciekawych pomysłów dotyczących rozwoju kulturalnego naszej Dzielnicy. Kolejne konsultacje zaplanowano na kwiecień, wtedy też zostanie przedstawiony wstępny projekt strategii rozwoju kultury.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]