Strona główna
Dzisiaj jest: 26 października 2021
Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Lucyny
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Warszawski budżet partycypacyjny - znamy zwycięskie projekty (9 lipca 2015)

Znamy już wyniki głosowania mieszkańców na projekty w ramach drugiej edycji stołecznego budżetu partycypacyjnego. Dzięki tysiącom głosów zostaną zrealizowane projekty upiększające nasze miasto, czyniąc je bardziej atrakcyjnym. W tym roku po raz drugi warszawiacy współdecydowali o tym, na co zostaną wydane pieniądze z kasy miasta. W środę, 8 lipca, na Placu Defilad ogłoszone zostały zwycięskie projekty kolejnej edycji budżetu partycypacyjnego. - Dziś o nowoczesności miasta decyduje to, jak duży wpływ na jego funkcjonowanie mają mieszkańcy. Cieszymy się, że warszawiacy ponownie zaangażowali się w proces decydowania o lokalnych wydatkach stolicy. Świadczy o tym zarówno liczba zgłoszonych projektów, jak i osób, które wzięły udział w głosowaniu. Dziękujemy mieszkańcom za ich aktywność – mówi Jarosław Jóźwiak, Zastępca Prezydent m.st. Warszawy.

Wyniki szczegółowe drugiej edycji budżetu partycypacyjnego W ramach budżetu partycypacyjnego do podziału było ponad 51 milionów złotych. Mieszkańcy zgłosili 2333 projekty (w pierwszej edycji 2236 projektów), do etapu głosowania zostało zakwalifikowanych 1464 (w pierwszej edycji 1390) dotyczących 18 dzielnic Warszawy. Głosowało 172.395 warszawiaków (w pierwszej edycji 166.893).
Ogólna wartość zgłoszonych projektów to 374.880.798,55 zł, z czego realizowane będą 622 projekty, na ogólną kwotę prawie 50.441.840,00 zł W sumie oddanych zostało 172.395 głosów: 59% - elektronicznie, 41% - z wykorzystaniem papierowych kart do głosowania.

59% osób głosujących stanowiły kobiety, a 41% mężczyźni. Średni wiek głosującego wyniósł 39 lat.

Głosy nieważne stanowiły niespełna 13% wszystkich głosów. Ponad 21% z tych głosów były to głosy oddane wielokrotnie, ponad 6% - głosy bez danych osobowych lub z błędnymi danymi osobowymi. Niespełna 4,5% głosów była nieważna z powodu przekroczenia puli środków dostępnej w obszarze głosowania. Ponad 3,5% głosujących podało błędny PESEL, albo nie podało go wcale. Najczęstszą przyczyną nieważności głosów było niekliknięcie w link, gdyż 64% z wszystkich głosów nieważnych stanowiły właśnie te niepotwierdzone.

Największe zainteresowanie głosowaniem odnotowano w dzielnicy Wesoła, gdzie udział w głosowaniu wzięło ponad 17% mieszkańców tej dzielnicy. Na kolejnych miejscach pod względem zainteresowania znalazły się dzielnice Mokotów (prawie 14%), Żoliborz (13,5%) oraz Wola (prawie 13%).

Większość głosów na projekty we wszystkich dzielnicach została oddana z wykorzystaniem elektronicznego narzędzia do głosowania.

Najwięcej projektów trafiło do realizacji w dzielnicy Mokotów (81), najmniej w dzielnicy Wesoła i Wilanów (po 13). Obszarem o największej liczbie zwycięskich projektów (23 projekty do realizacji) był rejon C na Mokotowie. Najmniej projektów (po jednym) zwyciężyło w obszarach: Grochów Południowy (Praga Południe) oraz Plac Wojska Polskiego i Zielona (w Wesołej).

Projektem o największej liczbie zdobytych głosów był projekt „Uzupełnienie sieci rowerowej na Pradze-Południe”, który uzyskał 4265 głosów. Najczęściej powtarzali się projekt „Łąka kwietna”, który będzie realizowany aż w 39 miejscach w Warszawie.

 

 

 

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]