Strona główna
Dzisiaj jest: 12 grudnia 2018
Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |    >>
Maturzyści Targówka zatańczyli poloneza (9 lutego 2018)
Już po raz piąty młodzież Dzielnicy Targówka wzięła udział w podniosłym wydarzeniu, które jest już lokalną tradycją – 8 lutego o godzinie 13:30 w Parku Wiecha przed Teatrem Rampa rozbrzmiały uroczyste tony poloneza Wojciecha Kilara. Maturzyści XIII Liceum Ogólnokształcącego im. płk. L. Lisa-Kuli – organizatora pokazu oraz uczniowie pozostałych szkół ponadgimnazjalnych Targówka zaprezentowali piękny, barwny korowód taneczny przed zgromadzonymi gośćmi.
Zwyczaj tańczenia poloneza nawiązuje do czasów szlacheckich i pozostaje ogromnym przeżyciem. Dostojnego tańca "chodzonego" maturzyści uczą się na wiele dni przed studniówką, by jak najpiękniej się zaprezentować.
To niezwykłe wydarzenie miało w tym roku szczególny wymiar: tańcem narodowym weszliśmy w rok obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Poloneza poprowadził Burmistrz Dzielnicy Targówek - Sławomir Antonik, tańczyli z nami także Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek - Zbigniew Poczesny, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek - Małgorzata Kwiatkowska oraz dyrektorzy szkół. Swoją obecnością zaszczycił młodzież Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Dzielnicy Targówek - Jędrzej Kunowski.

Dziękujemy nauczycielom ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy podjęli inicjatywę i zechcieli współtworzyć projekt edukacji kulturalnej.

W wydarzeniu wzięły udział następujące szkoły:
XIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk Leopolda Lisa-Kuli
XLVI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego
CII LO z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Józefa Woźniaka
Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego

Instytucje współpracujące:
Teatr RAMPA
Straż Miejska VI Oddział Terenowy
Urząd Dzielnicy Targówek - Wydział Edukacji i Wychowania

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]