Strona główna
Dzisiaj jest: 12 grudnia 2018
Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
List Burmistrza Dzielnicy Targówek z okazji Dnia Edukacji Narodowej (12 października 2018)

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Szanowne Grono Pedagogiczne, Pracownicy Szkół, Przedszkoli, Placówek Oświatowych Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej proszę przyjąć serdeczne życzenia i słowa uznania za odpowiedzialną pracę, którą wykonujecie Państwo każdego dnia. Trud jaki wkładacie w kształtowanie serc i umysłów przyszłych pokoleń wymaga od Was samych niejednokrotnie wielu wyrzeczeń, cierpliwości, kreatywności oraz umiejętności przekazywania tego co najlepsze.
Beverly Conklin twierdziła, że „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania! Zatem nauczajcie z pasją, poświęceniem, niezłomnością i zaangażowaniem. Zachęcajcie do twórczego myślenia i działania a sukcesy edukacyjne i wychowawcze uczniów niech będą najpiękniejszym owocem Waszej pracy.
W tym szczególnym dniu święta polskiej oświaty w imieniu Zarządu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy składam Państwu serdeczne podziękowania za budowanie szkoły jakości, szkoły przyjaznej i nowoczesnej. Proszę przyjąć życzenia satysfakcji z pracy zawodowej, wytrwałości w pełnieniu swojej misji oraz uznania i szacunku wychowanków. Życzę, aby w roku 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zrealizowali Państwo z powodzeniem swoje przedsięwzięcia edukacyjne ale także odkryli swoje osobiste pasje i zainteresowania. Aby Wasze myśli, marzenia, piękne i godne pomysły przyniosły wychowankom i całemu naszemu lokalnemu środowisku wiele szlachetnych owoców. Niech każdego dnia towarzyszy Wam przekonanie, że tworzycie przyszłość i nadajecie jej nowy, wyjątkowy wymiar.

Uczniom życzę wielu przyjaźni, dobrych i radosnych dni w szkole, którą potraktujecie jak drugi dom. Odkryjcie Waszych Nauczycieli na nowo jako doradców, idoli, przyjaciół, przewodników i liderów. Korzystajcie z ich wiedzy i doświadczenia, bowiem nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze umieć z niej korzystać.
Niech wspólnemu świętowaniu w roku jubileuszu odzyskania niepodległości towarzyszy myśl „Trzeba istnieć dla Ojczyzny, aby móc istnieć dla samego siebie”.


Z wyrazami szacunku

Sławomir Antonik
Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]