Strona główna
Dzisiaj jest: 12 lipca 2020
Imieniny: Brunona, Jana, Bonifacego
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Odwiedź bibliotekę w sobotnią noc! (4 października 2019)
Ostry dyżur literacki, nocowanie w bibliotece, poszukiwanie skarbu „upiornego” bibliotekarza, spotkania autorskie, filmy, koncerty, warsztaty, gry literackie i konkursy dla czytelników – to niektóre z atrakcji, które czekają na wielbicieli literatury w każdym wieku już w najbliższą sobotę, 5 października.
 
Dzięki współpracy m.st. Warszawy oraz Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej piąta edycja „Nocy bibliotek” pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” zagości w blisko 80 warszawskich bibliotekach. Warszawa po raz trzeci będzie gospodarzem centralnych obchodów Nocy bibliotek.
 
- Takie inicjatywy, jak ogólnopolska akcja „Noc bibliotek” uświadamiają nam wszystkim, jak ważną rolę odgrywają biblioteki w społecznościach lokalnych. Warszawskie biblioteki publiczne tworzą sieć, są w każdej dzielnicy, są blisko ludzi, bo taka właśnie jest kultura w Warszawie – na wyciagnięcie ręki. O zaletach i korzyściach czytania nie muszę przekonywać warszawianek i warszawiaków, którzy zawsze chętnie włączają się w projekty czytelnicze – mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy.
 
Warszawa ponownie włączyła się w organizację obchodów ogólnopolskiej wieczorno-nocnej akcji w oryginalny sposób promującej czytanie książek i biblioteki. Patronem tegorocznej edycji jest Marek Hłasko. Uczestnicy „Nocy bibliotek” będą mogli zagrać w stworzoną z tej okazji grę „Flirt z Markiem Hłaską” z cytatami z jego książek, a także zdobyć ją w specjalnych konkursach i zabawach. Cały sobotni wieczór poświęca autorowi Czytelnia nr VII na ul. Świętojańskiej 5. Od godz. 16.00 do 22.00 odbędą się tam projekcje i spotkania wokół filmów na podstawie prozy pisarza.
 
Uroczysta inauguracja wydarzenia z transmisją na żywo do ponad 1700 bibliotek w całej Polsce rozpocznie się o godz. 19.00 w XXXI Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży na warszawskim Mokotowie. Poprowadzą ją i wystąpią ze specjalnym programem Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi. Piątą „Noc Bibliotek” otworzy oficjalnie wspólne odczytanie wiersza pt. „Wierszowiązałki” Joanny Muller przez zaproszonych gości. Następnie prowadzący połączą się na żywo z kilkoma bibliotekami w całej Polsce, m.in. z Biblioteką Publiczną im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe. W programie „Nocy bibliotek” na Tynieckiej znajdziemy również: „Podróż w głąb oceanu" - warsztaty dla dzieci z Piotrem Karskim, „Czułe słuchanie” audiobooków oraz wernisaż wystawy projektu Macieja Wróbla i Moniki Hałuchy.
 
Każdy mieszkaniec i mieszkanka znajdzie coś ciekawego dla siebie. Aktualny program i mapę bibliotek można znaleźć na www.nocbibliotek.org/mapa.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]