Strona główna
Dzisiaj jest: 10 sierpnia 2020
Imieniny: Bogdana, Borysa
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Pliki do pobrania:
Poznaliśmy projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego (31 stycznia 2020)
Warszawianki i warszawiacy zgłosili w tej edycji łącznie 2242 pomysły - 196 ogólnomiejskich i 2046 dzielnicowych. To o 76 projektów więcej niż w zeszłym roku. Najwięcej propozycji mieszkańcy zgłosili w dzielnicach: Bielany - 170, Białołęka - 160 oraz Mokotów - 152.

- Bardzo dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie i za zgłoszenie tak wielu różnorodnych projektów - mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej. - Zachęcamy wszystkich do przeglądania tych propozycji, rozmowy, komentowania i zadawania pytań ich autorom – dodaje.

Zgłaszanie projektów do tej edycji budżetu obywatelskiego rozpoczęło się 3 grudnia 2019 r. i zakończyło się o północy 21 stycznia br. Większość pomysłów mieszkańcy zgłosili w ostatnich dniach etapu zgłaszania projektów.

Jakie projekty zgłosili mieszkańcy?
Sporo zgłoszonych pomysłów dotyczy zieleni, ochrony środowiska czy ekologii - m.in. kilkanaście butelkomatów i tężni solankowych. Mieszkańcy zgłosili również projekty sportowo-rekreacyjne, dotyczące budowy boisk, pumptracków – torów do jazdy wyczynowej, skateparków oraz propozycje dotyczące przestrzeni miejskiej np. murale czy neony. Wiele pomysłów dotyczyło organizacji wydarzeń – potańcówek sąsiedzkich, kin plenerowych, warsztatów edukacyjnych.

Wszystkie zgłoszone projekty można przejrzeć na stronie
app.twojbudzet.um.warszawa.pl.

Co dalej ze zgłoszonymi projektami?
Obecnie trwa etap oceny projektów. Każdy zgłoszony pomysł zostanie sprawdzony przez pracowników urzędu – najpierw formalnie (np. czy do formularza zgłoszeniowego zawiera wszystkie niezbędne informacje lub czy została dołączona prawidłowa lista poparcia), później merytorycznie. Urzędnicy ocenią m.in. czy zgłoszona propozycja jest możliwa do realizacji m.in. czy:
-jest zgodna z obowiązującymi przepisami prawa,
-jest możliwa do realizacji we wskazanej lokalizacji,
-jest możliwa do realizacji w ciągu roku,
-wpisuje się w kompetencje miasta,
-jest zgodna z przyjętymi zasadami dostępności dla mieszkańców.
Jeżeli projekt wymaga uzupełnienia albo wprowadzenia zmian, pracownicy urzędu skontaktują się z ich autorami, aby poprosić o dodatkowe informacje lub uzgodnić zakres tych zmian. Ocena zgłoszonych projektów zakończy się 6 maja br. Głosowanie odbędzie się od 15 do 30 czerwca br, zaś 16 lipca poznamy zwycięskie projekty. W przyszłym roku na realizację pomysłów mieszkańców z budżetu obywatelskiego m.st. Warszawa przeznaczy ponad 83 mln zł.


źr. inf.: https://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/poznali-my-projekty-zg-oszone-do-bud-etu-obywatelskiego

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]