Strona główna
Dzisiaj jest: 19 stycznia 2021
Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Ogłoszono pierwsze przetargi na inwestycje w roku 2021 na Targówku (31 grudnia 2020)
W planach inwestycyjnych dzielnicy Targówek na rok 2021 przewidziano wiele zadań, które będą realizowane w ramach przetargów publicznych. Jednym z zadań przygotowywanych do realizacji w roku 2021 jest przebudowa Żłobka nr 42 przy ul. Chodeckiej 3.
Zadanie inwestycyjne ma na celu zwiększenie ilości miejsc dla dzieci do lat trzech. Oprócz rozbudowy placówki inwestycja obejmuje zagospodarowanie terenu wraz z zapewnieniem miejsc postojowych dla rodziców. Ze względu na duży zakres przebudowy oraz konieczność zapewnienia dzieciom dobrych warunków sanitarnych roboty budowlane wykonywane będą w okresie od czerwca 2021 roku do sierpnia 2022 r. W tym czasie modernizowany obiekt będzie wyłączony z użytkowania.

Także w 2021 roku planowana jest budowa domu pomocy społecznej oraz ośrodka wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną przy ul. Wysockiego 7. Ośrodek będzie pełnił kilka funkcji. W budynku zostanie zlokalizowany Dom Pomocy Społecznej w którym znajdzie miejsce 40. pensjonariuszy na tzw. pobyt stały. W tej części zaprojektowano świetlicę i sale rehabilitacyjne.
Druga część obiektu przeznaczona zostanie dla kolejnych 40. osób, które będą korzystały z zajęć rehabilitacyjnych w tzw. systemie opieki dziennej. Na potrzeby pensjonariuszy zaprojektowano m.in. pracownie plastyczne, ceramiczne, kuchnię treningową, salę teatralno – gimnastyczną i gabinety terapeutyczne. Na parterze budynku zlokalizowana będzie stołówka z zapleczem. Dodatkowo zaprojektowano 2 mieszkania treningowe umożliwiające przystosowywanie osób z niepełnosprawnością intelektualną do samodzielnej egzystencji. Na terenie kompleksu zaprojektowano również boisko wielofunkcyjne oraz kameralny ogród z elementami małej architektury.
Realizacja całości robót powinna zakończyć się w pierwszym kwartale 2023 roku.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]