Strona główna
Dzisiaj jest: 26 lutego 2021
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Eduwarszawa.pl: Webinar dla rodziców o narzędziach Office 365 Education (23 lutego 2021)

Razem z Zespołem Microsoft ds. Edukacji zapraszamy na spotkanie poświęcone dobrze znanym i jednocześnie „nieznanym” aplikacjom. Opowiemy, jak i z jakiego miejsca je pobrać i zainstalować. Nie może Cię z nami nie być!

Termin: 24 lutego (środa) godz. 19.00 - 20.30
Temat: „Jak korzystać z usługi Office 365 Education oraz Microsoft Teams, nie tylko w trakcie zdalnego nauczania, czyli…Czy naprawdę znasz te aplikacje?”.
Prowadzący: Artur Rudnicki – Konsultant Microsoft ds. Edukacji, wicedyrektor w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu
Link do spotkania:
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YzNmOGRlODAtM2Y2NS00NjE4LWEyMDMtOWYyZmQyZWY5Mjcz%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%223c90997c-d642-4b17-83f8-8dd9c67c8fda%22%2c%22Oid%22%3a%229d388ac0-e100-4fbc-8c0e-d1f7c3e8cb73%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d

Czy zastanawiali się Państwo, co by było, gdyby na jakąś chwilkę, dłuższą chwilkę, zabrakło Internetu? Nic. Przecież w Warszawie wszyscy uczniowie mający konta w Eduwarszawa.pl mogą sobie zainstalować klasyczne aplikacje pakietu Office w najnowszej wersji: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher i Access na 15 urządzeniach prywatnych w domu. Ale czy wszyscy je dobrze znamy? Jeśli chcesz się upewnić, zapraszamy na kolejne szkolenie tematyczne.
Program spotkania:
Word - edytor tekstu, zwykły, ale niezwykły… Dający możliwość obejrzenia obiektów 3D, lokalizacji punktów na mapie, wreszcie „podpowiadacz” gramatyki, czy „szukacz” różnych informacji.
Excel - arkusz, który rysuje nam wykres, ale nie tradycyjny, tylko pokazując np. kulę ziemską, wyświetlając obecne trendy w finansach, czy wykonujący skomplikowane obliczenia.
PowerPoint to już nie zwykłe prezentacje, tylko prezentacje, które zapierają dech w piersiach poprzez designerskie przykłady, to nie tylko slajdy, ale i możliwość tworzenia filmów, odręcznego pisania ekranie i wiele innych możliwości.
Informacje o Eduwarszawa.pl:
Wybuch pandemii, a w konsekwencji zamykanie szkół na całym świecie, wywołał konieczność wypracowania nowego – zdalnego - sposobu nauczania, zapewnianiającego ciągłość edukacji dzieci i młodzieży. Dla wielu szkół prowadzenie nauki na odległość stało się dużym wyzwaniem.
W minionym roku szkolnym z 38 tygodni nauki, 15 tygodni była to nauka zdalna. A w obecnym - od września do dziś - uczniowie spędzili przed monitorami kolejnych 14 tygodni nauki. Problemy dotykają zarówno nauczycieli, rodziców jak i uczniów.
Warszawska Rada Młodzieżowa w grudniu ubiegłego roku, przeprowadziła wśród uczniów szkół średnich ankietę dotyczącą specyfiki zdalnej edukacji. Młodzież wskazywała różne niedogodności związane z nową formą nauki, jednak na pytanie o to, jak radzą sobie ze zdalnym nauczaniem ich nauczyciele, aż 72% uczniów odpowiedziało, że „dobrze” lub „bardzo dobrze”. To bardzo ważna informacja dla nas wszystkich.
Od marca 2020 r. wdrażamy projekt Eduwarszawa.pl - http://edukacja.warszawa.pl/dla-nauczyciela-i-dyrektora/cyfryzacja-oswiaty/cyfrowa-szkola?fbclid=IwAR3xulZDm0xrTrvYvqeLDYTEDcH3HhU_1UcfNvav2lTLfGuAnfc5spiYRjw. Platforma to jednolite, bezpieczne i wygodne, cyfrowe środowisko nauki i pracy dla nauczycieli oraz uczniów. Samorządowa placówka doskonalenia nauczycieli Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES) od maja ubiegłego roku intensywnie szkoli nauczycieli, wielu z nich dokształca się też samodzielnie. Jak widać w niezależnych badaniach ten trud przekłada się na pozytywne opinie uczniów o warsztacie ich pracy.
Korzystamy też z możliwości wspierania warszawskich uczniów i ich rodzin. Od połowy lutego br. dzieci i nastolatki, które mają już konto w Eduwarszawa.pl, mogą korzystać wraz z rodzicami na prywatnych urządzeniach w domu, z klasycznych aplikacji najnowszej wersji pakietu Office.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]