Strona główna
Dzisiaj jest: 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Zagłosuj na projekty w budżecie obywatelskim od 15 do 30 czerwca 2021 r. (8 czerwca 2021)

31 maja br. zakończył się proces oceny pomysłów  mieszkańców, zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na rok 2022. Wyniki oceny dostępne są na stronie bo.um.warszawa.pl

Na Targówku zostanie podanych pod głosowanie 87 projektów dzielnicowych, na poziomie ogólnomiejskim 129 projektów.

Od 15 do 30 czerwca br. trwa głosowanie, w którym każdy mieszkaniec Warszawy, bez względu na wiek, może zagłosować na wybrane przez siebie projekty w jednej dzielnicy oraz na projekty ogólnomiejskie. Nie trzeba głosować w dzielnicy zamieszkania. Można zagłosować na projekty z dzielnicy, z którą czujemy się związani, np. tej, w której pracujemy, czy spędzamy czas wolny.

Głosować można tylko raz wybierając maksymalnie 15 pomysłów dzielnicowych oraz 10 ogólnomiejskich, niezależnie od ich wartości. Głosować można na dwa sposoby – elektronicznie bądź papierowo. Elektroniczne głosowanie odbywa się za pośrednictwem portalu bo.um.warszawa.pl, na którym - krok po kroku - opisana jest procedura głosowania.  Alternatywną formą jest głosowanie papierowe, w którym niezbędna jest osobista wizyta w urzędzie dzielnicy. Wypełnioną kartę do głosowania przekazuje się pracownikowi Wydziału Obsługi Mieszkańców, który na podstawie okazanego do wglądu dokumentu tożsamości potwierdza dane osobowe głosującego.  

Projektodawcom udostępniamy przestrzeń do promowania projektów poddanych pod głosowanie. Do dyspozycji przekazujemy słupy ogłoszeniowe, tablice informacyjne, ogrodzenia i gabloty w placówkach oświatowych, ochrony zdrowia, bibliotekach i domach kultury.  Interaktywną mapę z zaznaczonymi lokalizacjami i zakresami ich udostępnienia publikujemy na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl. Pod tym adresem znajdują się także inne przydatne informacje dotyczące budżetu obywatelskiego.  

W 8. edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy będą decydować o wydatkowaniu  ponad 93 mln złotych , w tym 4,5 mln złotych na projekty dzielnicowe na Targówku. Które projekty  zwyciężą w głosowaniu - zadecydują mieszkańcy. 

Zachęcamy do udziału w głosowaniu i współdecydowaniu o przeznaczeniu części budżetu naszej dzielnicy/miasta. Wyniki głosowania, wraz z listą zwycięskich projektów - zostaną ogłoszone 15 lipca. Projekty wybrane w głosowaniu będą zrealizowane w 2022 roku. 

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]