Strona główna
Dzisiaj jest: 12 grudnia 2018
Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Kalendarz zapowiedzi
27 października 2011 
  Zaproszenie na niezwykłą procesję
  miejsce:  Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Różańcowej
  Duszpasterstwo Dekanatu Bródnowskiego "Dom na Skale" zaprasza 30 października br. na niezwykłą procesję. Ulicami warszawskiego Bródna będą tym razem maszerować święci.
Pomysł na ta nietypową akcję ewangelizacyjną: "Święci na ulicach", zrodził się w czasie pobytu młodzieży na Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie. Tam na ulicach były miliony młodych wesołych ludzi z różnych zakątków świata, którzy nie wstydzili się publicznie pokazać swojej wiary. Akcja na Bródnie ma być uświadamianiem ludziom, że chrześcijanin nie jest człowiekiem zamkniętym, że potrafi się cieszyć swoją wiarą, że przez życie nie idzie sam. W swojej podróży po świecie ma do pomocy m.in. świętych, którzy nie są tylko legendą, ale realnie pomagają nam także dzisiaj i za ich wstawiennictwem dzieją się cuda.
Młodzi poniosą relikwie m.in. bł. Jana Pawła II, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, bł. ks. Michał Sopoćko, św. s. Faustyny Kowalskiej, św. o. Pio, bł. Matki Teresy z Kalkuty, bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
Mamy nadzieję, że droga ze świętymi, będzie alternatywą dla komercyjnego halloween, zdobywającego coraz większą popularność także w naszym kraju i wpisze się w kalendarz wydarzeń diecezji warszawsko-praskiej.
Oby ten marsz był przypomnieniem o świętych obcowaniu w przeddzień ich święta, uroczystości Wszystkich Świętych.

Zapraszamy: 30 października, godz. 19.00 na Mszę Św. a następnie spacer ze świętymi, parafia Matki Bożej Różańcowej, ul. Wysockiego 8, Warszawa Bródno.
 
PWŚCPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
«  październik 2011  »

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]