Strona główna
Dzisiaj jest: 25 listopada 2020
Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

 

Aktualna perspektywa finansowa Unii Europejskiej na lata 2014-2020 stwarza nowe możliwości aplikowania o fundusze europejskie z takich obszarów jak m.in.:

•    Badania naukowe, rozwój technologiczny i innowacje,
•    Podnoszenie konkurencyjności MŚP, sektora rolnego ,
•    Ochrona środowiska naturalnego i wspieranie efektywności wykorzystania zasobów,
•    Promowanie zrównoważonego transportu i usuwanie niedoborów przepustowości w działaniu najważniejszych infrastruktur sieciowych,
•    Wspieranie zatrudnienia i mobilności pracowników,
•    Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem,
•    Inwestowanie w edukację, umiejętności i uczenie się przez całe życie,
•    Wzmacnianie potencjału instytucjonalnego i skuteczności administracji publicznej,

Wykorzystaniem środków unijnych w celu wsparcia mieszkańców Dzielnicy Targówek zajmuje się Wydział Komunikacji Społecznej, Funduszy Europejskich i Analiz. Podstawowym zadaniem pracowników Wydziału jest koordynacja działań związanych z pozyskiwaniem środków pomocowych prowadzonych przez Urząd, oraz współpraca z innymi jednostkami organizacyjnymi m.st. Warszawy. Przyjęta interdyscyplinarna formuła działania ma służyć inicjowaniu działań projektowych, aktywizacji różnych podmiotów społecznych i gospodarczych, w tym organizacji pozarządowych oraz mieszkańców, a także szerokiej analizie potrzeb Dzielnicy. Taka analiza pozwoli na właściwe zdiagnozowanie problemów i określenie celów możliwych do osiągnięcia w najbliższych latach.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do efektywnego wykorzystania nowych możliwości dla rozwoju Dzielnicy Targówek.

Zapraszamy do współpracy partnerskiej przy inicjatywach i projektach lokalnych oraz do zgłaszania swoich pomysłów odnośnie aktywizacji społecznej i gospodarczej w Dzielnicy Targówek.


Kontakt ws. współpracy:

Sylwia Weilandt
Naczelnik Wydziału / Eurokoordynator
tel. +48224438531
 

Aneta Krauze
Główny specjalista ds. koordynacji, realizacji i wdrażania projektów
Koordynator ds. inicjatywy lokalnej w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy
tel. +48224438533

Sebastian Drutowski
Główny specjalista ds. koordynacji realizacji i wdrażania projektów
tel. +48224438754 

Radosław Brudnicki
Główny specjalista ds. koordynacji realizacji i wdrażania projektów
Koordynator Budżetu Obywatelskiego w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy
tel. +48224438652

    

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]