Strona główna
Dzisiaj jest: 19 stycznia 2022
Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza


Osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, której nie są w stanie pokonać wykorzystując własne środki, możliwości i uprawnienia wymagają wsparcia pomocy społecznej. W Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy organizowaniem i świadczeniem pomocy ludziom jej potrzebującym zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej z siedzibą przy ul. Chodeckiej 2. Działa on zgodnie z regulacjami prawnymi, zawartymi przede wszystkim w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. Nr 64, poz. 593 z późn. zm.).

Pomoc społeczna wspiera osoby i rodziny w wysiłkach zmierzających do zaspokojenia niezbędnych potrzeb i umożliwia im życie w warunkach odpowiadającym godności człowieka. Pomoc społeczna powinna w miarę możliwości doprowadzić do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz integracji ze środowiskiem. W ramach swoich kompetencji i zadań pomoc społeczna wspiera potrzebujących w różny sposób, w tym między innymi:

  • udziela pomocy finansowej m. in.: na zakup leków, opału, opłatę energii, odzieży itp. oraz pomocy rzeczowej m.in. w formie posiłków dla dzieci i młodzieży w szkołach, usług opiekuńczych, w tym usł. specjalistycznych, w miejscu zamieszkania; pomaga w staraniach o umieszczenie w domu pomocy społecznej, itp.
  • prowadzi dom dziennego pobytu, środowiskowe domy samopomocy
  • udziela zasiłku celowego na pokrycie wydatków powstałych w wyniku zdarzenia losowego
  • organizuje poradnictwo prawne i psychologiczne
  • zajmuje się sprawieniem pogrzebu, w tym osobom bezdomnym
  • współpracuje z innymi instytucjami i organizacjami

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]