Strona główna
Dzisiaj jest: 26 października 2020
Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Lucyny
30 sierpnia (w niedzielę) z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy po raz drugi odbył się Festiwal Folkloru "Targówek 2009".
Festiwal otworzyła znana polska aktorka Laura Łącz, która powitała licznie przybyłych gości oraz dokonała prezentacji poszczególnych zespołów. Festiwal rozpoczął występ cygańskiego zespołu "Terno", uznawanego za najlepszy zespół romski w Europie.
Następnie wystąpiły: Kapela Podlaska, Kapela góralska "Beskid" (muzyka z regionu Beskidów, Podhala i Karpat), grupa folk-rockowa "Redlin", wykonująca muzykę góralską, celtycką, amerykańską i rosyjską. Oryginalne wykonanie powszechnie znanych utworów bardzo spodobało się publiczności, wśród której nie zabrakło młodzieży żywo reagującej na rockową muzykę.
Niekwestionowaną gwiazdą II Festiwalu Folkloru był występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. "Śląsk" to jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych, prezentujący bogaty folklor śląski a także pieśni i tańce wszystkich polskich regionów. Przy skocznych dźwiękach muzyki, cukrowej wacie i znakomitych kiełbaskach z grilla mieszkańcy dzielnicy uczestniczyli w zabawie, która trwała do późnych godzin wieczornych.
| 1 | 2 | 3 | 4 |

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]