Strona główna
Dzisiaj jest: 26 października 2021
Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Lucyny
Celem programu Wolontariat jest integracja mieszkańców wokół lokalnych problemów społecznych, aktywizacja społeczności lokalnej, poprzez włączenie jej do niesienia pomocy innym, udzielanie poza instytucjonalnych form pomocy w każdej dziedzinie życia społecznego i poszerzenie oferty usługowej ośrodka pomocy społecznej. W Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Stojanowskiej 12/14 działa klub Wolontariatu. Ośrodek Pomocy Społecznej współpracuje z wieloma instytucjami, organizacjami pozarządowymi.

Negatywne zjawiska i problemy społeczne wciąż rosną, powoduje to konieczność podejmowania przez pomoc społeczną wielu niekonwencjonalnych działań, zwłaszcza na rzecz bezrobotnych, najuboższych i najbardziej potrzebujących grup społeczności lokalnej, w tym rodzin przede wszystkim niepełnych i wielodzietnych, ludzi niepełnosprawnych i bezdomnych, osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu. Ośrodek Pomocy Społecznej rozszerzył swoją ofertę na pozamaterialne formy pomagania i w efekcie stał się systemowym sposobem wsparcia, którego celem jest usamodzielnienie klientów i kształtowanie aktywnych postaw życiowych.

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]