Strona główna
Dzisiaj jest: 19 stycznia 2022
Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
Sukces zapaśników w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (20 września 2008)
W dniu 20.09. 2008 na warszawskim Targówku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików regionu D w zapasach (styl klasyczny). Do walk przystąpiło 112 zawodników z 23 klubów zlokalizowanych na terenie czterech województw. Wśród startujących zawodników nie zabrakło 10 osobowej reprezentacji UKS "Zdrowy Targówek":

Paweł Wojciechowski zwyciężył w kategorii 42 kg; Michał Chudzyński zajął 11 miejsce w kat. 47 kg; Tomasz Buba był najlepszy w kat. 53 kg; Sebastian Gwiazda i Janusz Skudlarz ex equo zajęli III miejsce w kat. 59 kg, a Arkadiusz Wyszomirski zdobył 7 miejsce w tej samej kategorii wagowej; Bartek Dejnacki wywalczył III miejsce w kat. 66 kg; Mateusz Romańczuk był siódmy w kat. 73 kg; Paweł Walczyk zdobył II miejsce w kat. 100 kg, a Konrad Studziński był piąty w tej kategorii.

Młodych reprezentantów Targówka prowadzili i zagrzewali do walki trenerzy: Tomasz Piskorz, Robert Żółtowski, Jacek Sidorowicz. Naszym zawodnikom kibicowali Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek, Wacław Kowalski oraz członek Komisji Sportu, Rekreacji i Zdrowia Rady Dzielnicy, Bartosz Szajkowski.

Zawodników obserwował również Sekretarz Generalny Polskiego Związku Zapaśniczego, Eugeniusz Najmark. Po wielu godzinach pasjonujących zmagań na matach okazało się, iż UKS „Zdrowy Targówek” w klasyfikacji klubowej zajął pierwsze miejsce, wygrywając z pozostałymi 22 klubami, a w klasyfikacji województw zwyciężyło województwo mazowieckie. W swoich wypowiedziach klubowi trenerzy podkreślali, że na szczególne uznanie zasługuje postawa dwóch zawodników UKS „Zdrowy Targówek”, Pawła Wojciechowskiego i Tomasza Buby, którzy w walkach wykazali się olbrzymią wolą walki i determinacją w dążeniu do odniesienia zwycięstwa.

Właśnie te cechy często decydują o wyniku rywalizacji o najwyższe trofea. Z kolei Paweł cieszył się, że już drugi raz otrzymuje złoty medal z rąk pana Burmistrza Wacława Kowalskiego.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]