Strona główna
Dzisiaj jest: 25 czerwca 2021
Imieniny: Doroty, Łucji, Wilhelma
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |    >>
Projekt PATRON 2.0 w Gimnazjum 144 i XLVI LO (15 grudnia 2014)
W dniu 11 grudnia w 144 Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów odbyło się uroczyste odsłonięcie instalacji multimedialnej, która powstała w ramach projektu PATRON 2.0. Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski w partnerstwie z Urzędem Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy. Multimedialna instalacja zawiera kilkuodcinkowy wywiad z drużynowym Szarych Szeregów - Leonem Skórzewskim, mapę opisującą akcję Szarych Szeregów na Targówku oraz mapę współczesną, która będzie systematycznie uzupełniana przez uczniów o działania artystyczne i charytatywne w przestrzeni publicznej. Akcje będą utrwalone w formie filmów i prezentowane w kanale youtube.
Projekt PATRON 2.0 dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".
-----------------------------------------------

Projekt PATRON 2.0 wdrożono także w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego. Uczniowie przy wsparciu artystów, projektantów i historyków zbudowali multimedialną instalację i stworzyli w technologii 3D statuetkę PATRONA 2.0 uzbrojoną w nadajnik GPS oraz urządzenie do nagrywania dźwięku i obrazu. Statuetka będzie zabierana na wyprawy, wycieczki szkolne, a także wysyłana do szkół partnerskich. Nagrania oraz postępy podróży są widoczne na ekranie instalacji. Projekt cieszy się ogromnym zaangażowaniem młodzieży, uruchomił ich duży potencjał twórczy. Budowa instalacji była okazją do nauki historii i wizyt w warszawskich muzeach, a także nawiązania kontaktów z osobami z Polaki, Europy i świata. Zachęcamy pozostałe szkoły do obejrzenia nowej odsłony patrona w Liceum przy ulicy Żuromińskiej. PATRON 2.0 to miejsce, w którym osoba patrona, wcześniej znana z historii, a teraz obecna na szkolnym korytarzu spotyka się z uczniami i inspiruje ich do odkrywania i nauki.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski w partnerstwie z Urzędem Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy i Fundacją Grupa Twórcza. Projekt PATRON 2.0 dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]