Strona główna
Dzisiaj jest: 26 października 2021
Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Lucyny
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Informacja o realizacji zadań z budżetu partycypacyjnego w 2015 r. (4 marca 2015)

Szanowni Państwo, przekazujemy informację o realizacji zadań z budżetu partycypacyjnego, zgłoszonych w ubiegłym roku 2014 r. Spośród ubiegłorocznych projektów, przyjęto 14 wniosków. W związku z dużym zainteresowaniem przypominamy dziś, które ze złożonych rok temu propozycji, będą realizowane w bieżącym roku.   

Informacja o realizacji zadań z budżetu partycypacyjnego w 2015 r.

W 2014 roku w czerwcowym głosowaniu wybrano do realizacji 14 projektów:

1.    W obszarze Bródno:
a)    Doposażenie bibliotek na Bródnie
b)    Bródnowski Jarmark Rozmaitości
c)    Szachowe inspiracje – stanowisko do gier planszowych - Bródno
d)    Kulturalna siłownia na Bródnie
e)    Podwieczorki z kulturą (dla dzieci) Bródno
f)    Doprowadzenie elektryczności do „Domku herbacianego” w Parku Bródnowskim

2.    W obszarze Targówek Mieszkaniowy:
a)    Wyznaczenie pasów rowerowych na Targówku
b)    Internet bezpłatny, ogólnodostępny – Wi Fi

3.    W obszarze Zacisze - Budowa placu zabaw przy ul. Tużyckiej – Zacisze

4.    W obszarze Targówek Fabryczny:
a)    Utworzenie terenu rekreacyjno-wypoczynkowego dla mieszkańców Targówka Fabrycznego
b)    Doposażenie bibliotek na Targówku Fabrycznym
c)    Zajęcia fitness – zumba dla mieszkańców – Targówek Fabryczny
d)    Integracja – edukacja – Targówek Fabryczny
e)    Przewijaki w miejscach użyteczności publicznej Targówek Fabryczny


Uchwałą Nr 3152/2014 Zarządu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy z dnia 29 lipca 2014 roku w sprawie realizacji projektów wybranych w głosowaniu w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2015 w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, zostały wskazane komórki i jednostki organizacyjne odpowiedzialne za realizację poszczególnych projektów. Na podstawie przekazanych przez nie informacji, poszczególne projekty realizowane są w następujący sposób:

1.    Doposażenie bibliotek na Bródnie i Targówku Fabrycznym (2 projekty) - Biblioteka zakupiła 9 sztuk tablic magnetycznych typu flipchart. Obecnie przeprowadzane jest rozeznanie rynku odnośnie zakupu 9 sztuk ekranów projekcyjnych i 9 sztuk projektorów. Do 4 marca firmy, do których wysłano zapytania mają przedstawić oferty.

2.    Bródnowski Jarmark Rozmaitości - projekt przewiduje realizację całodniowego jarmarku (w stylu pchlego targu) w Parku Bródnowskim. W trakcie trwania imprezy planowane jest:
·    zorganizowanie I Biegu Bródnowskiego (dla dzieci i dorosłych),
·    oprawa muzyczna w konwencji "Starej Warszawy",
·    występ „Kapeli z Targówka”, zespołu „Sztajerek z Targówka",
·    punkt gastronomiczny i stoiska dla mieszkańców.

3.    Szachowe inspiracje – stanowisko do gier planszowych - wszczęto procedurę wyboru wykonawcy, trwa analiza pod kątem wyboru optymalnej lokalizacji stanowiska.

4.    Kulturalna Siłownia na Bródnie - rejon ulic: Wysockiego/ Ogińskiego/ Poborzańska - zawarto umowę na pozyskanie mapy do celów projektowych oraz opracowanie koncepcji projektowej. W dniu 27.02.2015 r. odbyło się spotkanie z wnioskodawcą celem omówienia propozycji projektanta. Koncepcja uzgodniona zostanie z Zarządem Dzielnicy Targówek i Spółdzielnią Mieszkaniową Bródno.
Planowane jest, na podstawie tej koncepcji, zebranie ofert na wykonanie robót budowlanych, a następnie do lipca b.r. wykonanie zagospodarowania terenu.
Po uruchomieniu siłowni, Zespół Sportu i Rekreacji zatrudni zgodnie z wnioskiem instruktora do prowadzenia zajęć na siłowni. Wydział Kultury i Promocji planuje na bieżąco zapraszać gości, tj. autorów książek, osoby czytające książki itp. Uczestnicy spotkań będą mogli wymienić się książkami, a w trakcie jednego z 8 spotkań odbędzie się kiermasz książki zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną na Targówku.

5.    Podwieczorki z Kulturą - wystosowano zapytanie ofertowe do agencji artystycznych, teatrzyków wędrownych itp. dotyczące przygotowania oferty programowej na 14 spotkań kulturalnych w Parku Bródnowskim. Należało przedstawić zróżnicowaną ofertę uwzględniającą m.in. spektakle teatralne, występy artystyczne i inne przedsięwzięcia, wprowadzające element interakcji z „odbiorcami” projektu. Oferta została wybrana. Termin realizacji: 14.06-20.09.2015 r.

6.    Doprowadzenie elektryczności do „Domku herbacianego” w Parku Bródnowskim – wszczęto procedurę wyboru wykonawcy, zostały rozesłane zapytania ofertowe do firm.

7.    Wyznaczenie pasów rowerowych na Targówku – realizacja zadania pod znakiem zapytania z uwagi na brak uzgodnienia projektu przez Inżyniera Ruchu m.st  Warszawy, jak również planowane przez ZDM w br. frezowanie ul. Handlowej oraz propozycję wytyczenia (w okresie budowy stacji metra na Targówku) na ul. Handlowej buspasu, którego przebieg pokrywałby się z planowanym pasem rowerowym. W związku z powyższym w najbliższym czasie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Zarządu Dróg Miejskich i Zarządu Transportu Miejskiego celem omówienia problemów związanych z realizacją zadania i rozstrzygnięcia czy realizacja będzie możliwa.

8.    Internet bezpłatny, ogólnodostępny – Wi-Fi - w dniu 27.02.2015 r. podpisano umowę na przygotowanie, przeprowadzenie i wdrożenie projektu "Internet bezpłatny, ogólnodostępny - WiFi w rejonie - Targówek Mieszkaniowy". W dniu 2.03.2015 r. przygotowano lokalizacje punktów, które zostaną wzięte pod uwagę do ewentualnego rozmieszczenia HotSpot-ów. Są to:
-    place zabaw - 21 lokalizacji,
-    szkoły podstawowe, gimnazja, liceum - 5 lokalizacji,
-    obiekty użyteczności publicznej:
-    Orlik,
-    DKS Targówek,
-    Park im. Wiecha,
-    plac przy ul. Askenazego (boiska, plac zabaw),
-    pętla autobusowa przy ul. Askenazego.
Po analizie możliwości technicznych, po sprawdzeniu ilości mieszkańców, którzy zamieszkują okolice powyższych punktów oraz po analizie środków finansowych przeznaczonych na ten cel w budżecie partycypacyjnym nastąpi weryfikacja powyższych lokalizacji. Materiał wstępny zostanie przedstawiony w Biurze Informatyki i Przetwarzania Informacji. Do końca marca zostanie przedstawiony plan projektu oraz harmonogram prac.

9.    Budowa placu zabaw przy ul. Tużyckiej - zawarto umowę na pozyskanie mapy do celów projektowych oraz opracowanie koncepcji projektowej. W dniu 27.02.2015 r. odbyło się spotkanie z wnioskodawcą celem omówienia propozycji projektanta. Koncepcja uzgodniona zostanie z Zarządem Dzielnicy Targówek.
Planowane jest, na podstawie opracowanej  koncepcji, ogłoszenie przetargu na wykonanie robót budowlanych wraz z zaprojektowaniem oświetlenia terenu, a następnie do lipca br. wykonanie placu zabaw z ogrodzeniem i nawierzchnią ( co umożliwi udostępnienie ich użytkownikom) oraz do listopada br. zakończenie prac związanych z zagospodarowaniem sąsiedniego terenu zielonego wraz z oświetleniem.

10. 
   Utworzenie terenu rekreacyjno-wypoczynkowego dla mieszkańców Targówka Fabrycznego- rejon ulic: Przecławska/Bukowiecka - zawarto umowę na pozyskanie mapy do celów projektowych oraz opracowanie koncepcji projektowej. W dniu 3.02.2015 r. odbędzie się spotkanie z wnioskodawcą celem omówienia propozycji projektanta. Koncepcja uzgodniona zostanie z Zarządem Dzielnicy Targówek.
Planowane jest, na podstawie tej koncepcji, ogłoszenie przetargu na wykonanie robót budowlanych wraz z zaprojektowaniem oświetlenia terenu, a następnie do lipca br. wykonanie placu zabaw z ogrodzeniem i nawierzchnią (co umożliwi udostępnienie ich użytkownikom) oraz do listopada br. zakończenie prac związanych
z zagospodarowaniem sąsiedniego terenu zielonego wraz z oświetleniem.

11.    Zajęcia fitness – zumba dla mieszkańców na Targówku Fabrycznym zostały uruchomione jako pierwszy projekt w ramach BP. Informacja ukazała się w dwóch gazetach: Superekspressie i Fakcie oraz była podawana na stronach internetowych. Zainteresowanie jest ogromne, gdyż w jeden dzień wyczerpany został limit miejsc. Pierwsze zajęcia odbyły się 02.03.2015 r. w sali gimnastycznej ZS 34 przy
ul. Mieszka I 7.

12.    Integracja Edukacja - projekt będzie realizował Zespół „Muzyczni Czarodzieje” wraz z terapeutami Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Suwalskiej 11 w Warszawie. W trakcie każdego spotkania zorganizowany będzie koncert wokalno-instrumentalny oraz warsztaty i zajęcia z zakresu integracji osób niepełnosprawnych z uczniami szkoły.

13.    Przewijaki w miejscach użyteczności publicznej - w lutym przeprowadzono uzgodnienia z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Mieszka I nr 7 i wnioskodawcą. Przewijaki zamontowane zostaną do końca marca b.r.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]