Strona główna
Dzisiaj jest: 25 czerwca 2021
Imieniny: Doroty, Łucji, Wilhelma
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |    >>
Rekordowa frekwencja i konflikt interesów (12 stycznia 2016)
Podczas wczorajszego spotkania w gimnazjum na Trockiej wrzało jak w ulu. Na spotkanie w sprawie bazarku z ul. Trockiej przybyli kupcy, klienci bazaru oraz mieszkańcy ulicy Fantazyjnej.
Spotkanie zorganizowane przez Urząd Dzielnicy Targówek cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Ponad 400 osób wypełniło szczelnie salę gimnastyczną gimnazjum nr 141 przy ul. Trockiej. Władze m.st. Warszawy reprezentował wiceprezydent Michał Olszewski, Urząd Dzielnicy Targówek reprezentowali: Burmistrz Dzielnicy - Sławomir Antonik oraz zastępca Burmistrza - Małgorzata Kwiatkowska. Przybyli radni dzielnicy: Miłosz Stanisławski, Andrzej Gapys, Grzegorz Golec, Marcin Skłodowski, Andrzej Bittel, Janusz Marczyk, Bartłomiej Szajkowski oraz Jędrzej Kunowski. Radę m.st. Warszawy reprezentowała Alicja Żebrowska oraz Iwona Wujastyk. W spotkaniu wziął udział senator Marek Borowski.

Przybyli na spotkanie kupcy zostali poinformowani o aktualnej – siódmej już - koncepcji zagospodarowania terenu przy Fantazyjnej. Emocje wzbudziły wystąpienia mieszkańców ulicy Fantazyjnej, którzy nie zgadzają się na tymczasową lokalizację bazaru w rejonie swojego zamieszkania. Trzydziestu sześciu mieszkańców ulicy Fantazyjnej podpisało się pod protestem dot. lokalizacji bazaru, skierowanym do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Argument protestujących mieszkańców Fantazyjnej zbijał wiceprezydent Michał Olszewski oraz Burmistrz Sławomir Antonik, którzy wskazywali, że podczas konsultacji dostosowano projekt targowiska w taki sposób, aby był możliwie najmniej uciążliwy dla mieszkańców. Lokalizację bazaru odsunięto od budynków mieszkalnych, usprawniono komunikację, przygotowano ponad 180 miejsc parkingowych dla kupców i klientów bazaru, aby nie tamowano okolicznych ulic. Argumenty nie przekonywały jednak nielicznej reprezentacji mieszkańców ul. Fantazyjnej. Podczas spotkania kupcy zasugerowali dodatkowe rozwiązanie dla tymczasowej lokalizacji bazaru.
W wariancie awaryjnym lokalizacja miałaby się znajdować przy skrzyżowaniu ulic Matki Teresy z Kalkuty i Chodeckiej.
Pytania kupców dotyczyły również terminu opuszczenia bazaru przy Trockiej. Na to pytanie odpowiedzi udzielił wiceprezydent Olszewski, który stwierdził że do czasu rozpoczęcia budowy metra, bazar nie zmieni lokalizacji. Jak zaznaczył, wykonawca wejdzie na teren budowy w ciągu 3-4 miesięcy od podpisania umowy. Do tego czasu bazar przy Trockiej pozostanie, a kupcy z bazaru będą mogli prowadzić handel w cyklu tzw. "bezumownym" z zachowaniem dotychczasowych stawek.
Spotkanie zakończyło się po godzinie 21.00.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]