Strona główna
Dzisiaj jest: 25 czerwca 2021
Imieniny: Doroty, Łucji, Wilhelma
Egzamin ósmoklasisty – terminy i zasady (13 maja 2021)
17,3 tys. warszawskich ósmoklasistów pod koniec maja przystąpi do pisemnego egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Egzamin odbędzie się w zmienionej formule i rygorze sanitarnym. Przypominamy zasady bezpieczeństwa i życzymy powodzenia.

- Drodzy ósmoklasiści. To Wasz pierwszy obowiązkowy i tak poważny egzamin. Nie ma jednak powodów do obaw – zadbaliśmy o bezpieczeństwo a minimalny wynik tego sprawdzianu wiedzy ze szkoły podstawowej nie jest określony. Zdacie na pewno. Powodzenia, uważajcie na siebie – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

W związku z pandemią i nauką zdalną tegoroczny egzamin ósmoklasisty zostanie jednorazowo przeprowadzony w nowej formule - na podstawie wymagań egzaminacyjnych zawartych w załącznikach do rozporządzenia ministra edukacji i nauki, a nie w podstawie programowej. Zmieniły się m.in. wymagania z j. polskiego i matematyki (zmiana proporcji między zadaniami otwartymi a zamkniętymi, ograniczenie listy lektur) oraz języka obcego (średni poziom biegłości językowej, mniejsza liczba zadań otwartych).

Harmonogram tegorocznych egzaminów ósmoklasistów:
język polski – 25 maja (wtorek), godz. 9.00,
matematyka – 26 maja (środa), godz. 9.00,
język obcy nowożytny – 27 maja (czwartek), godz. 9.00.

Uczniowie, którzy są chorzy, przebywają na kwarantannie lub mieszkają z taką osobą będą mogli przystąpić do egzaminu w terminie dodatkowym w czerwcu br.
Wyniki egzaminu będą znane 2 lipca.

Jakie zasady na egzaminie?
Uczniowie mogą zabrać ze sobą jedynie przybory do pisania - pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem lub atramentem (maskotki wykluczone), a na egzamin z matematyki - linijkę. ‎
Podczas sprawdzianu wiedzy nie można korzystać z kalkulatorów oraz słowników i używać urządzeń telekomunikacyjnych (telefonów, tabletów, smartfonów).‎ Należy zachować co najmniej 1,5-metrowy odstęp od innych osób. Zakrywać usta i nos, do czasu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej.
Jeśli uczeń nie może nosić maseczki, powinien zgłosić to wcześniej dyrekcji szkoły. Trzeba zakrywać usta i nos, podczas rozmowy nauczycielem i wychodzenia z sali egzaminacyjnej.
Można zabrać własną butelkę z wodą.
Należy przestrzegać zasad mycia i dezynfekcji rąk.
Jeżeli uczeń poczuje się źle, powinien natychmiast poinformować o tym nauczyciela.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]