Strona główna
Dzisiaj jest: 25 czerwca 2021
Imieniny: Doroty, Łucji, Wilhelma
Punkt szczepień przeciwko COVID -19 na Targówku (13 maja 2021)

Już w piątek 14 maja 2021 roku na Targówku rozpoczyna działanie punkt szczepień przeciwko wirusowi COVID-19. Punkt zlokalizowany został w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Targówek przy ulicy Ossowskiego 25.
W godzinach 8.00 - 18.00 od poniedziałku do niedzieli będzie można bezpłatnie zaszczepić się przeciwko wirusowi COVID -19.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w rejonie ulicy Ossowskiego, rekomendujemy udanie się na szczepienie komunikacją miejską. Dla osób, które będą zmuszone dojechać samochodami, dzielnica wyznaczyła parkingi w następujących lokalizacjach: parking przy stacji metra Targówek Mieszkaniowy (ulice Ossowskiego/Pratulińska), ulica Gościeradowska – zgodnie oznaczeniami oraz parking ZGN u zbiegu ulic Wincentego/Borzymowska.

Jak zarejestrować się na szczepienie?
Na szczepienie przeciw COVID-19 można się rejestrować według rządowego harmonogramu szczepień, który obecnie jest realizowany według kolejnych roczników urodzeń.

Gdy posiadamy wystawione e-skierowanie, na szczepienie można się zarejestrować na cztery sposoby:

 1. Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię pod numer 989:
  Można to zrobić samemu lub może zapisać nas ktoś bliski z rodziny. W ten sposób można umówić na szczepienie dziadków lub rodziców - do zapisu telefonicznego wystarczy numer PESEL osoby, którą chcemy zgłosić na szczepienie.
  Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale podając go otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
  Podczas rejestracji telefonicznej należy wybrać z dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli został podany numer telefonu komórkowego – zostanie na niego wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 2. Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl: Poprzez e-rejestrację można zarejestrować się na dwa sposoby: za pomocą Profilu Zaufanego (to pełna rejestracja) i bez użycia Profilu Zaufanego (tzw. szybka ścieżka).

  - Pełna rejestracja z Profilem Zaufanym: wymaga zalogowania się przez Profil Zaufany: System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu naszego zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie odpowiedni albo chcemy zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wówczas wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację szczepienia.
  Po dokonaniu rezerwacji, system wyśle powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomni o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
  Jeżeli nie posiadamy Profilu Zaufanego, należy skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni, albo skorzystać z tzw. szybkiej rejestracji.

  - Szybka rejestracja bez Profilu Zaufanego: bez logowania się przez Profil Zaufany: Na stronie https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth należy wybrać ścieżkę „szybka rejestracja”.
  System poprosi o podanie numeru PESEL, nazwiska i numeru telefonu. Po wpisaniu danych należy kliknąć „Zarejestruj się”. Otrzymamy wtedy wiadomość SMS z kodem do wpisania w okienko, które pojawiło się na stronie rejestracji po kliknięciu „Zarejestruj się”. Po zapisaniu się na termin szczepienia, otrzymuje się SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie z systemu e-zdrowie.
  Szybka ścieżka służy tylko do umawiania terminu szczepienia – nie możesz go jednak w ten sposób zmienić lub anulować.

 3. Wysłać SMS
  Wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie (oba numery prowadzą do jednego systemu), łączymy się z systemem, który krok po kroku będzie kierował co zrobić w dalszej kolejności.
  Najpierw zostaniemy poproszeni o wysłanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. Wtedy system rejestracji zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko naszego miejsca zamieszkania. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem system wyślę SMS przypominający o terminie i miejscu wizyty. Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

 4. Kontakt z wybranym punktem szczepień
  Jeżeli chcemy zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – należy się skontaktować z tą placówką i umówić termin szczepienia. 

Mapa punktów szczepień przeciw COVID-19: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/ 

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
   Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]