Strona główna
Dzisiaj jest: 19 stycznia 2022
Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
Zdrowy styl życia obowiązuje na warszawskim Targówku. Dowiodła tego, przebiegająca w cieniu innych zawodów sportowych, trzecia edycja Zimowego Turnieju Piłki Nożnej, organizowanego pod hasłem "Zdrowy Targówek".

Przez dwie kolejne niedziele stycznia hala sportowa przy ul. Ossowskiego huczała od dopingu. Po brzegi była ona wypełniona przez zawodników, ich rodziny oraz mieszkańców Targówka i okolic.

W rywalizacji wzięło udział łącznie ponad trzystu zawodników, reprezentujących 20 klubów z całego Mazowsza.

19 stycznia spotkali się piłkarze urodzeni w 1986 r. i młodsi, a tydzień później - zawodnicy urodzeni w 1992 r. i młodsi. W każdej kategorii wiekowej podzielono zespoły na dwie grupy eliminacyjne. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy walczyły o cztery pierwsze miejsca, dwie następne - o miejsca od piątego do ósmego. Turniej rocznika 1986 został otwarty przez Wiceprezesa PZPN, Lesława Ćmikiewicza, który życzył uczestnikom sportowej i zdrowej rywalizacji.

Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął GKP Targówek, pokonując w finale 2:0 Znicz Pruszków. Mecz o trzecie miejsce, pomiędzy Startem Otwock a Sarmatą Warszawa, zakończył się wynikiem 4:1. Piąte miejsce zajęła Agrykola Warszawa, która pokonała 1:0 Przyszłość Włochy.

Dużo emocji przyniósł mecz o siódme miejsce, pomiędzy UKS Zdrowy Targówek a PKS Radość: w normalnym czasie zakończył się remisem 2:2, zatem o miejscu decydowały rzuty karne; skuteczniejsi okazali się współgospodarze imprezy, strzelając jeszcze dwie bramki. Następne miejsca zajęły Delta Warszawa i Dolcan Ząbki.

Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Ministra Obrony Narodowej, Jerzego Szmajdzińskiego. Wręczał je przedstawiciel ministra, płk Janusz Krasucki. Najlepszym zawodnikiem Turnieju uznany został Dominik Dukalski ze Startu, a bramkarzem - Damian Falandysz ze Znicza.

Tytuł "Króla strzelców" podzielili pomiędzy siebie dwaj zawodnicy, którzy strzelili po sześć bramek: Konrad Kowalczyk ze Startu i Rafał Małeta z GKP Targówek. Fundator "strzeleckiego" pucharu, prezes Mazowieckiego ZPN, Zdzisław Łazarczyk, stanął na wysokości zadania i otrzymali je obaj zawodnicy. Puchar "Fair Play", ufundowany przez PZPN, otrzymała Przyszłość Włochy.

Z tego zespołu wywodził się również najmłodszy zawodnik Turnieju - Radosław Matys, który urodził się dwa lata później od swoich kolegów. W zakończeniu Turnieju wzięli udział przedstawiciele władz Dzielnicy Targówek: Przewodniczący Rady Dzielnicy, Maciej Świderski, Wiceburmistrz Robert Radzik oraz przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji Rady Dzielnicy, Bohdan Gołaszewski.

To, co było wyjątkiem w kategorii wiekowej 1986, stało się niemal "normą" w rywalizacji piłkarzy z rocznika 1992: dwie drużyny (UKS Zdrowy Targówek i KS Raszyn) składały się z zawodników urodzonych w 1994 r., a najmłodszy zawodnik (Olek Tomaszewski z Raszyna) urodził się w grudniu 1995 r.! Tutaj gospodarze byli bardziej "gościnni", bo pierwsze miejsce zajęła Unia Sochaczew, która pokonała 1:0 UKS Bródno.

Mecz o trzecie miejsce również zakończył się zwycięstwem drużyny spoza stolicy: Mazur Karczew zwyciężył 1:0 z Drukarzem Warszawa. Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który zajął piąte miejsce, miał bardzo trudną przeprawę z Józefovią Józefów: w nominalnym czasie wynik był remisowy (1:1). Podczas rzutów karnych znakomitym refleksem popisał się najlepszy bramkarz Turnieju, Przemek Kulesza ze Świtu, który obronił dwa strzały i jego drużyna wygrała.

PKS Praga zajął siódme miejsce, a zwycięski gol został strzelony do bramki UKS Zdrowy Targówek na trzy sekundy przed końcową syreną. Dziewiąte miejsce drużyny SEMP Warszawa było dużą niespodzianką, ale - jak stwierdził jeden z rodziców - w sporcie, jak we wszystkim, obok umiejętności należy mieć trochę szczęścia. Najmłodsza drużyna, KS Raszyn, zajęła dziesiąte miejsce.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został kapitan Unii Sochaczew, Adrian Bienienda. Został on też "Królem strzelców", ale i w tej kategorii było dwóch równorzędnych rywali: Łukasz Zalewski ze Świtu zdobył również pięć bramek. Organizatorzy zapewnili, że obaj zawodnicy otrzymają takie same nagrody. Puchar "Fair Play", ufundowany przez PZPN, otrzymał Mazur Karczew.

tekst: Roman Soroczyński

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]