Strona główna
Dzisiaj jest: 19 stycznia 2022
Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
7 czerwca 2008 r. przy ul. Łabiszyńskiej 20 na warszawskim Targówku odbyły się XIV Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Udział w imprezie wzięło 250 osób niepełnosprawnych, w tym 8 osób z Polonii zagranicznej (Rosji i Litwy) oraz opiekunowie, wolontariusze i widzowie.

Tradycyjnie, jak co roku, rozegrane zostały konkurencje w biegu na 40 metrów dla tych, którzy samodzielnie chodzą, wyścigi na wózkach, wyścigi na czworakach z piłką i dla tych, którzy nie mają możliwości poruszania się dmuchanie piłeczki pingpongowej. Oprócz tego sportowcy walczyli w strzałach na bramę, rzutach do kosza i do tarczy, a także w jeździe na ergometrze i w tenisie stołowym. Emocje w niczym nie ustępowały tym z największych aren sportowych.

Uroczystość wręczenia medali uświetnił hejnał olimpijski w wykonaniu trębacza z Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Wszyscy uczestnicy Igrzysk otrzymali medale pamiątkowe oraz paczki z upominkami. Między zawodami odbyły się pokazy zapaśników z UKS "Zdrowy Targówek", pokazy akrobatów z UKS "Targówek" oraz pokaz szermierki w wykonaniu Zbigniewa Wyganowskiego. Straż Miejska oraz Stowarzyszenie "Help" zorganizowała dla uczestników Igrzysk kąciki plastyczno-techniczne, a Policja pokaz tresury psa obronnego.
| 1 | 2 |

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]