Strona główna
Dzisiaj jest: 19 stycznia 2022
Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
6 czerwca 2009r. przy ul. Łabiszyńskiej 20 na warszawskim Targówku odbyły się XV Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Udział w imprezie wzięło 235 osób niepełnosprawnych, w tym osoby z polonii zagranicznej (Rosji i Litwy) plus opiekunowie, wolontariusze i widzowie.
Pogoda dopisała, jak też duża chęć i motywacja do rywalizacji. Uroczystość otwarcia Igrzysk rozpoczęła defilada zawodników, złożenie przysięgi oraz zapalenie znicza igrzysk. Tradycyjnie, jak co roku, rozegrane zostały konkurencje sportowe. Emocje zawodników w niczym nie ustępowały tym z największych aren sportowych. Uroczystość wręczenia medali uświetniał hejnał olimpijski w wykonaniu trębacza z Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.
Wszyscy uczestnicy Igrzysk otrzymali medale pamiątkowe, dyplomy, czapeczki, koszulki oraz paczki z upominkami. Między zawodami odbyły się pokazy akrobatyki sportowej z UKS „Targówek”. Straż Miejska zorganizowała dla uczestników Igrzysk kąciki plastyczno-techniczne, Straż Pożarna przygotowała pokaz wozu strażackiego, a Fundacja Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej, Koniku!” przeprowadziła pokaz hipoterapii. Uczestnicy mogli kupić książki „za grosik” przygotowane przez Bibliotekę Publiczną Dzielnicy Targówek. Opiekę nad dziećmi i młodzieżą polonijną sprawowali przedstawiciele Fundacji „Semper Polonia”. Wśród gości zaproszonych w Igrzyskach udział wzięli: Włodzimierz Paszyński Wiceprezydent m.st. Warszawy, Wiesław Wilczyński Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, Zbigniew Poczesny Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek, Jędrzej Kunowski Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Targówek, Bartosz Szajkowski Radny Dzielnicy Targówek, Grzegorz Zawistowski Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Wacław Kowalski Z-ca Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Paweł Michalec Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji i inni.
Wszystkim sponsorom, wolontariuszom, harcerzom i uczniom ze Studium Medycznego z Pragi Południe bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji Igrzysk.

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]