Strona główna
Dzisiaj jest: 19 stycznia 2022
Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Zawody drugiej edycji Grand Prix Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych odbyły się w sobotę i niedzielę (26-27 września 2009) na pływalni „Muszelka” przy ul. Balkonowej 2/4. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Zbigniew Poczesny Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Obecnych przywitali również: Wacław Kowalski Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Witold Harasim Radny Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Urszula Wójcicka Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy oraz Marcin Jakubowski Dyrekto SZPZOZ Warszawa Targówek. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Niepełnosprawnych START.

Imprezę wyróżniał wśród innych imprez pływackich dla osób niepełnosprawnych fakt, że zawody rozgrywane były przy prawie pełnych trybunach, a gorąca atmosfera i doping kibiców momentami przypominał kraje o zdecydowanie cieplejszym klimacie.

Ideą cyklu Grand Prix Polski jest integracja zawodników i propagowanie sportu osób niepełnosprawnych – tak więc zapraszane są kluby zrzeszające zawodników pełnosprawnych – na Muszelce wspólnie rywalizowały kluby: UKS Pirania, Gniazdo Warszawa i oczywiście w roli gospodarza IUKS Muszelka.

Na pływalni można było obejrzeć członków kadry Paraolimpijskiej, medalistów mistrzostw świata i Europy. Trener koordynator kadry narodowej w pływaniu osób niepełnosprawnych, Waldemar Madej, nie krył zadowolenia z wyników uzyskanych przez zawodników przygotowujących się do startu w zbliżających się Mistrzostwach Europy (Reykjavik, Islandia – 14-25 października 2009). Widoczny jest wysiłek pływaków i progresja pomiędzy zawodami białostockimi (18-20.09.2009) i obecnymi.

Wielu zawodników ustanowiło nowe rekordy życiowe, które często są nowymi rekordami Polski. Spośród pań najlepszy występ to starty Pauliny Woźniak – najmłodszej medalistki igrzysk olimpijskich w Pekinie. Dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy: Kacper Rodziewicz, Jakub Hałas, Adam Włoskowski.

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]