Strona główna
Dzisiaj jest: 19 stycznia 2022
Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Grupa biegaczy amatorów, skupiona w Klubie Biegaczy WPionie.pl, zorganizowała akcję sprzątania śmieci i wspólne zawody biegowe w Lasku Bródnowskiego na warszawskim Targówku.

„Idea jest prosta – razem sprzątamy, razem biegamy” – mówi Michał Horodeński - Ecorunner, pomysłodawca i jeden z organizatorów akcji. „Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na problem śmieci w lasach oraz zmobilizować mieszkańców do wyjścia z domu w niedzielne przedpołudnie”.

Akcję „Ekobieg” wsparł Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, który pomógł w organizacji zawodów, a także wyposażył uczestników w rękawiczki ochronne i worki na śmieci.

Zawody były amatorskie, ale z pełną oprawą sportową. Dla każdego uczestnika przygotowany był pamiątkowy medal. Gorąca herbata oraz coś słodkiego. Start w biegu był bezpłatny, trzeba było tylko wziąć czyny udział w sprzątaniu śmieci, co zajęło ok. 60 min. W nagrodę później były zawody. Do akcji zgłosiło się ok. 40 osób, a w biegu udział wzięło 18. Trasa dla zawodników była przygotowana na 4,5 km. Pan Wacław Kowalski Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy honorował wszystkich zawodników dobiegających do mety pamiątkowym medalem.

Partnerami akcji byli m.im. Toyota Żerań czy Puma, którzy zakupili niezbędne rzeczy do organizacji zawodów i ufundowali drobne upominki. Był to pierwszy bieg, ale po jego zakończeniu organizatorzy już planują jego kontynuację.

Więcej informacji na stronie www.ekobiegi.pl oraz www.nasze-bieganie.pl.

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
Budżet Obywatelski  


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]